Covid-19 COVIDEKSPRES 2-I: GYVENTOJAI PALAIKO SPRENDIMĄ PRATĘSTI KARANTINĄ, BET…

„COVIDEKSPRES 2-I“   APKLAUSA:  LIETUVOS GYVENTOJAI PALAIKO SPRENDIMĄ PRATĘSTI  KARANTINĄ,  BET  KAI KURIŲ TAISYKLIŲ NESILAIKO

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. lapkričio 28 – gruodžio 1 d.  atliko šeštą  (pirmą per antrą karantiną) reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „CovidEkspres 2-I“.  Iš viso apklausti  509 gyventojai (CAWI metodu).  Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

 Apklausos rezultatai parodė, kad 58 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų teigė, jog paskelbtas iki gruodžio vidurio karantinas buvo per trumpas ir jį reikia  pratęsti. 30 proc. apklaustųjų manė,  kad karantiną reikia pratęsti iki Naujųjų metų, o 28 proc. – ilgiau. Kas penktas gyventojas teigė, kad karantinas iki gruodžio vidurio buvo pakankamos trukmės, o kas dešimtas galvojo, kad karantino iš viso nereikėjo skelbti.

Ilgesnio karantino dažniau nori vyrai nei moterys, jaunesni gyventojai.


Pastaroji gyventojų apklausa parodė, kad gyventojai ne visada laikosi karantino reikalavimų. Nosį ir burną dengiančias priemones ten, kur to reikalaujama, visada dėvi devyni iš dešimties gyventojų.

Aštuoni  iš dešimties nesibūriuoja viešose vietose, tačiau saugaus atstumo nuo kitų žmonių visada laikosi mažesnė dalis gyventojų: šeši iš dešimties, o trečdalis šio reikalavimo laikosi tik kartais.

Patys į svečius nevaikšto bei nesikviečia kitų žmonių  tik kiek daugiau nei pusė apklaustųjų.  

Moterys labiau laikosi karantino reikalavimų, nei vyrai.

Mažiausiai šių reikalavimų laikosi jaunesni nei 30 metų gyventojai. Šioje grupėje neina į svečius/nesikviečia svečių tik 39 proc. apklaustųjų, o tarp vyresnių nei 50 metų gyventojų šio reikalavimo laikosi 71 proc.

Pasidalinti įrašu