Covid-19 Ekspresas II: Karantino švelninimas

LIETUVOS GYVENTOJŲ APKLAUSA: GYVENTOJAI NORI LEISTI VEIKTI KAI KURIEMS VERSLAMS

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. balandžio 5-8 d. atliko antrą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą (CAWI). Iš viso apklausta 510 gyventojų. Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Besibaigiant pirmajam karantino mėnesiui, pradėtos diskusijos apie tai, kurioms sritims būtų galima švelninti veiklos apribojimus. Septyni iš dešimties apklaustųjų mano, kad veiklos apribojimus galima švelninti, jei epideminė situacija neblogės ir užsikrėtimų tempai stabilizuosis. Tokiems sprendimams labiau pritartų jaunesni žmonės, miestų gyventojai. Apribojimų verslui sušvelninimui, situacijai neblogėjant, pritartų tiek privataus, tiek ir valstybinio sektoriaus darbuotojai.

Gyventojai, manantys, kad galima mažinti apribojimus ir leisti veikti kai kuriems verslams, dažniausiai nurodo tokias veiklos sritis, kurios, jų nuomone, gali atnaujinti veiklą: sodo, daržo prekių pardavėjai lauko sąlygomis; statybų sektorius bei smulkūs prekybininkai ne maisto prekėmis. Mažiausiai yra pritariančių, kad jau pradėtų veikti sporto, kultūros, švietimo įstaigos bei sanatorijos ir spa.

Pasidalinti įrašu