Covid-19 Ekspresas II: Vyriausybės darbo vertinimas

LIETUVOS GYVENTOJŲ NUOTAIKOS: VYRIAUSYBĖS DARBO VERTINIMAS

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. balandžio 5-8 d. atliko antrą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą (CAWI). Iš viso apklausta 510 gyventojų. Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Gyventojų buvo prašoma nurodyti, kuriuos Vyriausybės veiksmus/ darbus ekstremalios situacijos ir karantino metu jie vertina teigiamai ir kuriuos neigiamai. Atsakymai nebuvo siūlomi, darbus respondentai vardijo patys. Geriausia vertinami darbai – karantino paskelbimas ir jo metu taikomos priemonės, sienų uždarymas ir atvykimo bei išvykimo iš Lietuvos ribojimas.

Labiausiai gyventojai kritikuoja tuos Vyriausybės veiksmus, kurie sulaukė daugiausiai dėmesio žiniasklaidoje: apsaugos priemonių gydytojams trūkumą, per mažas testavimo apimtis, ilgą atsakymų laukimo laiką epidemijos pradžioje, per menką atvykusių iš užsienio kontrolę saviizoliacijos metu, pavėluotą kelionių stabdymą.

Po keturių karantino savaičių Lietuvos gyventojai teigiamai įvertino Ministro Pirmininko S.Skvernelio (60 proc. įvertino gerai) ir Sveikatos apsaugos ministro A.Verygos (57 proc. įvertino gerai) darbą. S.Skvernelio darbo vertinimas nuo kovo pabaigos pagerėjo (neturėjusių nuomonės sąskaita), o A.Verygos – nepakito.

S.Skvernelio darbą geriausiai vertina moterys ir vyresni nei 50 m. gyventojai. A.Verygos darbą moterys vertina geriau nei vyrai, o skirtingo amžiaus žmonių vertinimai sutampa.

Pasidalinti įrašu