Covid-19 Ekspresas III: Informuotumas

ŠEŠIOS KARANTINO SAVAITĖS: KOKIOS INFORMACIJOS APIE KARANTINO ŠVELNINIMĄ TRŪKSTA ?

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. balandžio 28-30 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „Covid-19 Ekspresas III“. Iš viso apklausti 536 gyventojai (CAWI metodu). Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Apklausos rezultatai parodė, kad paskutinę balandžio savaitę penktadalis (19 proc.) suaugusių Lietuvos gyventojų mano esą labai gerai informuoti, o 63 proc. – pakankamai gerai informuoti apie tai, kaip ir kada Lietuvoje švelninami apribojimai, įvesti dėl koronaviruso pandemijos. 14 proc. sako esą šiek tiek informuoti, o 4 proc. – mažai informuoti apie šią situaciją. Skirtingų socialinių grupių atstovų atsakymai nesiskiria.

Kokios informacijos apie karantino švelninimą trūksta ? Dažniausiai pasigendama informacijos apie paramos priemones nuo karantino nukentėjusiems gyventojams, galimybes išvykti iš Lietuvos, darželių ir mokyklų veiklą, kitus karantino etapus bei reikalavimus ir sąlygas atnaujinančioms veiklą įstaigoms ir jų lankytojams

Sprendimui pratęsti karantiną iki gegužės 11 dienos pritaria 89 proc. apklaustų šalies gyventojų. Vyrų ir moterų, skirtingo amžiaus, miesto ir kaimo gyventojų nuomonės šiuo klausimu nesiskiria.

Pasidalinti įrašu