Covid-19 Ekspresas III: Krizės įtaka

LIETUVOS GYVENTOJŲ NUOTAIKOS: KRIZĖS ĮTAKA ĮVAIRIOMS GYVENIMO SRITIMS

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. balandžio 28-30 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „Covid-19 Ekspresas III“. Iš viso apklausti 536 gyventojai (CAWI metodu). Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Dėl karantino kilusi krizė ir toliau didžiausią neigiamą įtaką daro žmonių psichologinei būsenai ir finansinei padėčiai. Jaunesni žmonės, didmiesčių gyventojai dažniau, nei kiti teigia, kad krizė neigiamai veikia tiek jų psichinę būseną, tiek finansinę padėtį bei profesinę veiklą. Įvertinę gyventojų atsakymus apie neigiamą krizės poveikį visoms gyvenimo sritims, matome, kad labiausiai tokį poveikį pajuto jaunensi nei 30 metų žmonės.

Neigiamą įtaką savo psichologinei būsenai dažniausiai jaučia jaunesni nei 50 metų žmonės bei didmiesčių gyventojai. Neigiamus pokyčius finansams labiausiai pajuto vyrai ir jaunesni nei 30 metų žmonės. Moterys, miestų gyventojai ir jaunesni nei 30 metų žmonės dažniau, nei kiti, jaučia neigiamą krizės poveikį savo profesinei veiklai. Suprastėjusia fizine būkle dažniau skundžiasi jaunesni nei 30 metų žmonės ir miestų gyventojai.

Pasidalinti įrašu