Covid-19 Ekspresas IV: KĄ NORIME ŽINOTI PO 2 KARANTINO MĖNESIŲ?

„COVID-19 EKSPRESAS IV“ APKLAUSA: KĄ NORIME ŽINOTI PO DVIEJŲ KARANTINO MĖNESIŲ?

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. gegužės 19-21 d. atliko ketvirtą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „Covid-19 Ekspresas IV“. Iš viso apklausta 550 gyventojų (CAWI metodu). Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Apklausos rezultatai parodė, kad po dviejų karantino mėnesių trys iš keturių (76 proc.) suaugusių Lietuvos gyventojų mano, kad Vyriausybė apie savo veiksmus ekstremaliosios situacijos ir karantino metu informuoja pakankamai, o penktadalis (20 proc.) –kad nepakankamai. Moterys,
vyresni nei 30 metų gyventojai ir miestiečiai Vyriausybės komunikaciją apie savo veiksmus vertina geriau, nei vyrai, jaunimas iki 30 metų ir kaimo gyventojai.

Kokios informacijos apie karantino švelninimą labiausiai trūksta? Kalbant apie karantino švelninimą, dažniausiai pageidaujama informacijos apie keliones po ES šalis, sekančius karantino švelninimo etapus, reikalavimus privatiems renginiams bei, paramos priemones gyventojams,

Vyrams labiau, nei moterims, aktuali informacija apie jau galinčias veikti įstaigas, reikalavimus lankantis vėl veikiančiose įstaigose, darželių ir mokyklų veiklą bei keliones į ES šalis.

Jaunimui dažniau, nei vyresniems žmonėms, trūksta informacijos apie reikalavimus privatiems renginiams, reikalavimus lankantis vėl veikiančiose įstaigose, kokie verslai gali veikti ir nuo kada, konkrečias paramos priemones gyventojams, nukentėjusiems nuo karantino ir darželių bei mokyklų veiklą.

Vidutinio amžiaus žmonėms aktualesnė, nei kitiems, informacija apie keliones į kitas ES šalis.

Miestų gyventojams labiau nei kaimo gyventojams, trūksta informacijos apie kito karantino švelninimo etapo datas, kada bus galima laisvai keliauti į kitas ES šalis ir kada nebereikės izoliuotis grįžus iš užsienio.

Pasidalinti įrašu