Covid-19 Ekspresas V: KĄ NORIME ŽINOTI BAIGIANTIS KARANTINUI?

„COVID-19 EKSPRESAS V“ APKLAUSA: KĄ NORIME ŽINOTI BAIGIANTIS KARANTINUI?

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. birželio 5-8 d. atliko penktą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą „Covid-19 Ekspresas V“. Iš viso apklausta 539 gyventojai (CAWI metodu). Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Apklausos rezultatai parodė, kad birželio pradžioje trys iš keturių (76 proc.) suaugusių Lietuvos gyventojų mano, kad Vyriausybė apie savo veiksmus ekstremaliosios situacijos ir karantino metu informuoja pakankamai, o penktadalis (21 proc.) – kad nepakankamai. Nuo gegužės vidurio šis vertinimas nepasikeitė. Moterys, vyresni nei 30 metų gyventojai ir didmiesčių gyventojai Vyriausybės komunikaciją apie savo veiksmus vertina geriau, nei kitos gyventojų grupės.

Kokios informacijos apie karantino švelninimą labiausiai trūksta šiuo metu ? Dažniausiai pageidaujama informacijos apie tai, kada ir kokia tvarka atnaujinamos planinės sveikatos apsaugos paslaugos (49 proc.); kokiomis paramos priemonėmis gali pasinaudoti gyventojai (33 proc.); kada laisvai galėsime keliauti (24 proc.); kokie yra reikalavimai gyventojams, lankantis vėl veikiančiose įstaigose/versluose (24 proc.); kokie reikalavimai taikomi privatiems renginiams (22 proc.).

Moterims labiau, nei vyrams, aktuali informacija apie sveikatos apsaugos paslaugų atnaujinimą, vyrams – kokios įstaigos/verslai jau gali veikti. Vyriausiems gyventojams labiau nei jaunesniems aktuali informacija apie sveikatos apsaugos paslaugų atnaujinimą. Jaunimui aktualesnė informacija apie reikalavimus vėl veikiančiose įstaigose, privačiuose renginiuose, nuo kada ir kokios įstaigos/verslai vėl veikia ir kokie reikalavimai jiems taikomi. Vidutinio amžiaus žmonėms labiau, nei kitiems rūpi, kokios konkrečios paramos priemonės taikomos verslui bei kada laisvai galėsime keliauti. .

Informacijos netrūksta 3 proc. apklaustųjų, o 17 proc. apklaustųjų negalėjo atsakyti į klausimą, kokios informacijos apie karantino švelninimą jiems trūksta.

Pasidalinti įrašu