Covid-19 Ekspresas: Informuotumas

LIETUVOS GYVENTOJAI YRA GERAI INFORMUOTI APIE SITUACIJĄ ŠALYJE IR PALAIKO SPRENDIMĄ SKELBTI EKSTREMALIĄ PADĖTĮ BEI KARANTINĄ

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. kovo 24-26 d. atliko reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą (CAWI). Iš viso apklausta 517 gyventojų. Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Apklausos rezultatai parodė, kad 23 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų mano esą labai gerai, o 69 proc. – gerai informuoti apie susiklosčiusią Lietuvoje ir pasaulyje situaciją dėl koronaviruso pandemijos. 7 proc. sako esą šiek tiek informuoti, o 1 proc. – mažai informuoti apie šią situaciją.

Vyresni nei 50 metų amžiaus žmonės jaučiasi kiek mažiau informuoti, nei jaunesni. Vyrų ir moterų, kaimo ir miesto gyventojų vertinimai šiuo klausimu nesiskiria.

1

Šių metų vasario 26 d. Lietuvoje paskelbta ekstremalioji padėtis, o kovo 16 d. įvestas karantinas.

Gyventojų apklausa parodė, kad 94 proc. apklaustųjų pritaria Vyriausybės sprendimui skelbti ekstremalią situaciją ir karantiną. Šį sprendimą palaiko visos gyventojų grupės, didžiausias palaikymas – tarp moterų ir vyresnių nei 50 metų gyventojų.

1

Pasidalinti įrašu