Covid-19 Ekspresas II: Elgsena

PIRMAS KARANTINO MĖNUO: INFORMACIJOS UŽTENKA, DAUGUMA LAIKOSI KARANTINO REIKALAVIMŲ

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2020 m. balandžio 5-8 d. atliko antrą reprezentatyvią 18 m. ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą (CAWI). Iš viso apklausta 510 gyventojų. Rezultatų paklaida neviršija 4,4 procentinių punktų.

Apklausos rezultatai parodė, kad pirmą balandžio savaitę 26 proc. suaugusių Lietuvos gyventojų mano esą labai gerai informuoti, o 66 proc. – gerai informuoti apie Lietuvoje ir pasaulyje susiklosčiusią situaciją dėl koronaviruso pandemijos. 6 proc. sako esą šiek tiek informuoti, o 1 proc. – mažai informuoti apie šią situaciją. Per 10 dienų informuotųjų dalis nepakito – labai gerai ar pakankamai gerai informuotais apie situaciją dėl koronaviruso pandemijos jautėsi 92 proc. apklaustųjų.

Šių metų vasario 26 d. Lietuvoje paskelbta ekstremalioji padėtis, o kovo 16 d. įvestas karantinas. Po pirmojo karantino etapo jis buvo pratęstas iki balandžio 13 d.

Balandžio 5-8 d. atliktas antaris ekspres tyrimas parodė, kad 93 proc. apklaustųjų pritaria Vyriausybės sprendimui pratęsti ekstremalią situaciją ir karantiną iki balandžio 13 d. Šį sprendimą palaiko visos gyventojų grupės, didžiausias palaikymas – tarp moterų ir vyresnių nei 50 metų gyventojų.

Dauguma apklaustų gyventojų teigia, kad jie laikosi karantino metu taikomų apribojimų. Daugiausiai apklaustųjų atsakė, kad nesibūriuoja viešose vietose, neslanko svečiuose ir nekviečia svečių į namus, laikosi saugaus atstumo nuo kitų žmonių viešose vietose. Kiek mažesnė dalis žmonių viešose vietose dėvėjo veido kaukes ar kitas nosį ir burną dengiančias priemones (apklausa atlikta iki balandžio 10 d., kai šis reikalavimas tapo privalomu).

Visų šių reikalavimų labiau linkę laikytis moterys ir vyresni nei 50 metų gyventojai.

Moterys labiau linkę laikytis šių reikalavimų nei vyrai, o vyresni žmonės labiau laikosi visų reikalavimų, nei jaunesni.

Pasidalinti įrašu