OMNIBUS APKLAUSA: DABARTINĖS SITUACIJOS VERTINIMAS

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija “Baltijos tyrimai” 2022 metų balandžio 13 – 28 d. atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausti 1009 Lietuvos gyventojai (18 metų ir vyresni), tyrimas vyko 113 atrankos taškų. Apklausa vyko asmeninio interviu būdu. Rezultatų paklaida tokio dydžio imčiai neviršija 3,1 procentinių punktų, kai pasikliautinas intervalas 95 proc.

  • 2022 metų balandžio mėnesį penktadalis (19%) apklaustų Lietuvos gyventojų atsakė, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į gerąją pusę, o aštuoni iš dešimties (79%) nurodė, kad reikalai šalyje blogėja. 2% respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.
  • Lyginant su prieš mėnesį vykusia apklausa, teigiančių, kad reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, padaugėjo 8 procentiniais punktais, o lyginant su vertinimais prieš metus (2021 m. balandį) vertinančių, kad padėtis šalyje paskutinių metu gerėja sumažėjo 10 procentinių punktų (tada 29% situaciją vertino kaip gerėjančią ir 70% manė, kad ji blogėja).
  • Kad reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, dažniau mano jaunimas iki 30 metų, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis (virš 1500 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį, vadovai bei besimokantis jaunimas, dešiniųjų pažiūrų gyventojai (keturi iš dešimties).
  • Dabartine padėtimi šalyje daugiau už kitus yra nepatenkinti respondentai su viduriniu ir profesiniu išsilavinimu bei baigę kolegiją / technikumą, pensininkai, darbininkai ir ūkininkai, lenkų ir rusų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų respondentai.


Pasidalinti įrašu